Параграф22 Weekly

§22 Седмичник

ГЕН. БОРИСОВ ДОКАРА ГЛОБУЛ ДО СЪЛЗИ

В кървав футболен реванш отборът на антимафиотите, начело с главния секретар на МВР, разгроми тима на мобилния оператор със седем на единКогато е силно мотивирана, полицейската машина работи перфектно. Тази азбучна истина беше доказана миналата събота (15 януари) не в схватка с поредната престъпна групировка, а на... футболния терен, когато служители от направление Антитерор в НСБОП разгромиха в кървав мач със 7:1 отбора на мобилния оператор Глобул. Интригата се завърза преди месец, когато на 18 декември антимафиотите и глобулци решиха да отбележат предстоящата Коледа с футболен мач. Верен на принципа си да се бори на всички фронтове с еднаква стръв, към полицейската команда се присъедини и главният секретар на МВР ген. Бойко Борисов. Неговият ентусиазъм на терена обаче, както и двете греди, които той успя да тресне, не спасиха спецченгетата, които загубиха драматичния мач с два на един. В типично свой стил, след последния съдийски сигнал ген. Борисов бе вбесен от поражението до такава степен, че не само не поздрави съперника си с успеха, ами дори нахока международния футболен арбитър Димитър Димитров-Каубоя за тенденциозно съдийство. Веднага след укротяването на страстите главният секретар на МВР поиска реванш, но от Глобул отказаха, защото трябвало да си приключат финансовия отчет за годината. След неколкодневни преговори най-сетне ответният мач е насрочен за 15 януари, а генералът мобилизира антимафиотите да тренират с един-единствен убедителен аргумент: Няма ден, няма нощ - трябва да ги смачкаме. Ефектът е повече от поразителен. Спецченгетата започват да ритат всеки Божи ден през обедната си почивка и не усещат кога идва часът на реванша. В навечерието на двубоя ген. Борисов за последно събира отбора, обяснява подробно тактиката и начертава не само основната схема на игра, към която всички трябва да се придържат, но и няколко резервни варианта. За разлика от предишния двубой той вече си е извлякъл и лична поука, защото отрежда за себе си поста централен нападател и... толкоз. На 15 януари, точно в 11.30 ч., ген. Борисов изведе на терена в Зимния дворец съвършено различен отбор, сред който се открояваха няколко снажни и свежи попълнения - момчета от регионалните звена за борба с организираната престъпност. Онова, което стъписа съперниците от Глобул обаче бе духът за победа, обладал антимафиотите. За разлика от предишния мач, сега те с настървение търсеха гола, бориха се всеотдайно за всяка първа топка и преследваха зачисления им за пазене противников играч от единия край на игрището до другия. Коренно преобразен бе и главният рефер на двубоя - Димитър Димитров-Каубоя: при всяко драматично падане или болезнено изохкване на ген. Бойко Борисов той тутакси надуваше свирката и със строго изражение на лицето посочваше мястото, откъдето трябва да бъде изпълнен наказателният удар срещу вратата на глобулци.Въпреки че бе отделил за себе си ролята на централен нападател, няколко минути след първия съдийски сигнал ген. Борисов не се стърпя, грабна диригентската палка и тутакси внесе ред и дисциплина в атаките на отбора си (т.е. вживя се в ролята на играещ тренер). И закономерното се случи - в 10-ата минута от началото на мача на 15 януари, когато при поредната атака Борисов с плътен удар от линията на наказателното поле разпечата вратата на Глобул. Вторият гол падна три минути по-късно, а до края на първата част на мача антимафиотите вече водеха с четири на нула.Второто полувреме започна така, както приключи първото. Отборът на Глобул не успя да сложи ред в нападението си, както и хладнокръвие в отбраната си, докато антимафиотите бяха в подем, който подплатиха с два нови гола. В средата на полувремето обезкървеният съперник уж се вдигна на щурм, но силите на глобулци стигнаха само за едно попадение. Много скоро обаче и то бе обезличено от Борисов. Десет минути преди края на мача той успя да се разпише за 7:1 и с това попари всички надежди на съперниците си за почетна загуба.След поражението на 18 декември наказах двама от отбора с порицание, защото не се явиха на мача, а за реванша викнахме малко подкрепления от Благоевград и Велико Търново, както и едно момче - бивш юноша на Велбъжд (Кюстендил). Но, когато има ред и обща стратегия, дори малките промени в състава водят до големи успехи в резултата, обясни за Параграф 22 тайната на успеха умореният, но щастлив ген. Борисов. Единственото, което помрачи донякъде бляскавото футболно шоу, изнесено от антимафиотите на 15 януари, бе отсъствието на техния директор ген. Валентин Петров. По замисъл той трябваше да направи официален дебют на зеления килим, но не успя да се върне от Пампорово, където там в петък срещу събота други подчинени на ген. Петров изловиха 51 бизнесмени от Пловдив и Смолян, малко преди между тях да пламне кървава свада за подялба на територии.