Параграф22 Daily
Параграф22 Daily
§22 Новини
Магистрала "Хемус": За участъци 4, 5 и 6 няма разрешение за строеж, а за 7, 8 и 9 дори трасе
Три участъка от магистрала "Хемус" и десет ремонта на язовири са направени без разрешителни за строеж. Това е установила проверка на ДНСК. Това съобщиха на пресконференция служебните министри на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова и на икономиката Кирил Петков.
Кирил Петков съобщи, че ще сезира прокуратурата за незаконните ремонти на язовирите и ще уволни още днес последния член от стария екип на борда на директорите на Държавната консолидационна компания. Министърът на регионалното развитие и благоустройството посочи, че по темата прокуратурата може да се самосезира.
За участъците 4, 5 и 6 на новостроящата се магистралата няма издадено разрешение за строеж, а за 7, 8 и 9 дори нямат избрано трасе.